Ruční výroba a prodej originálních šperků a bižuterie
 
  <zpět na úvodní stránku     
   
 

O barvách

O tom, že barvy ovlivňují naši psychiku i chování, bylo již napsáno mnoho. Jelikož jsou však některé názory rozporuplné, myslím si, že je nejrozumnější vliv jednotlivých barev a barevných kombinací vyzkoušet na sobě a nebýt v tomto směru příliš přísní. V módě je příjemné vybrat si tu barvu, která Vám sluší, která se Vám líbí a nebo ji stále postrádáte ve svém šatníku. A domnívám se, že pestrost Vašeho oblečení a doplňků Vám přináší jednu krásnou výhodu: Jste každý den jiná. Máte dnes náladu obléci se třeba do žluté? Nic Vás nemůže zaskočit, jste připravená. Proč se tedy omezovat nějakými "předsudky". Dělejte si radost a toto povídání berte s nadhledem. A pokud ještě váháte, která barva by byla pro Vás, přítelkyni nebo kamarádku, tou nejlepší, snad Vám tyto řádky v rozhodování pomohou.

 

Ocelové lanko

BÍLÁ

Bílá je symbolem čistoty, nevinnosti a nejvyšší dokonalosti. Je barvou pravdy a citlivosti. Zdůrazňuje přítomnost - existenci světla, zvětšuje prostor, rozjasňuje. Je chladivá. K bílé barvě se přiklánějí zvláště lidé upřímní, otevření, nekompromisní. Lidé, kteří jsou přísní nejen ke svému okolí, ale také k sobě. V módě je tato barva velice oblíbená. Je zářivá a neutrální. Lze ji proto kombinovat se všemi ostatními barvami. Bílý šperk by tedy neměl chybět u žádné praktické ženy. Pohotově jej totiž můžete zkombinovat s každým oblečením.


 
Ocelové lanko

ŽLUTÁ

Žlutá je jasná, zářivá barva, která zahřívá i rozveseluje. Je symbolem moudrosti. Údajně působí povzbudivě na psychiku. Ke žluté barvě se přiklánějí zvláště lidé moudří a přemýšliví. Ve světě módy se tato barva používá pro vytvoření půvabu a kouzla. Je to barva slunce a proto také navozuje náladu slunečného dne. Žena, která volí žluté šperky je většinou nositelkou příjemné nálady a má ráda změnu. Nebojí se vzbudit pozornost. Žlutý šperk nemusí být nutně kombinován pouze se žlutým oblečením, lze jím rozzářit například hnědý, jinak fádní kostýmek... Žlutá barva podporuje radost ze života, proto by rozhodně neměla mezi Vašimi šperky chybět. 
Ocelové lanko

ORANŽOVÁ

Oranžová barva stimuluje tvůrčí myšlení, je barvou radostného života, vřelosti i zdraví, pomáhá překonávat depresi. Oranžová je módní a vhodná do pánského i dámského šatníku. Dle mého názoru, lze takto barevný šperk kombinovat i s velmi módní khaki barvou, samozřejmě s hnědou, šedou, ale krásně Vás rozzáří v kombinaci s černou halenkou. Oranžová je barva mladistvosti a proto by bylo škoda ji opomíjet.

 
Ocelové lanko

ČERVENÁ

Červená barva ohně je vášnivá a dynamická. Je symbolem lásky, symbolem chuti do života, velice emocionální, plná energie. V módním světě vždy udělá dojem, zapůsobí. Žena, která se nebojí nosit červenou barvu, působí sebejistě. Zvláště pro brunetky je červený šperk vhodným doplňkem. V kombinování je zřejmě nejvhodnější "klasikou" kombinace s černou barvou. Červenou je však možné doplnit i jinými, příbuznými barvami, například kaštanově hnědou. Červený šperk dodá Vaší osobnosti smyslnost, na první pohled zapůsobíte. Proto nebuďte "šedou myškou v koutku", pořiďte si červený šperk i do Vaší výbavy a dokažte tak svému okolí, že Vy na to máte...

 
Ocelové lanko

RŮŽOVÁ

Růžová je příjemná a uklidňující pro oči, přirozeně sladká a roztomilá. Je to barva lásky a oddanosti. Kdo má v oblibě růžovou je citlivý a přátelský. Růžová barva podtrhne Váš ženský půvab. V módě je znakem zdrženlivé a jemné elegance. Růžové šperky můžete kombinovat především s černou, případně šedou barvou. Nebojte se být trošku holčičí a sladká, přímo "k nakousnutí"... A muži mají rádi sladké...

 
Ocelové lanko

FIALOVÁ

Fialová - symbol mystiky a magie. Kdo má rád fialovou barvu je údajně člověk s nezávislými názory a pravděpodobně i sklonem k umění, člověk s vytříbeným vkusem. Fialová barva je barvou mnoha možností, je velmi ženská. Vypadá dobře na tmavých i světlých typech. Je módní a to ve všech svých odstínech. Pokud tedy máte rádi fialovou a chcete být "IN", neváhejte použít fialovou bižuterii jako doplněk svého oblečení. V kombinaci s vhodnými barvami Vás rozzáří a nenechá nikoho z Vašeho okolí na pochybách, že Vám tato barva sluší.

 
Ocelové lanko

MODRÁ

Barva moře, letní oblohy. Symbol klidu a míru. Je jemná, uklidňující i chladivá a příjemná pro oči. Modrá barva je v módě oblíbená. Která žena by neměla ve svém šatníku modré jeansy? Modrá v kombinaci s bílou barvou působí svěže a sportovně. Světle modrá, tyrkys je vhodnější spíše pro denní módu, ale tmavé odstíny jsou působivé i při slavnostnějších příležitostech. Snad mně dáte za pravdu, že nejvíce sluší modré oblečení a doplňky blondýnkám. Ale myslím, že pro všední nošení, například k již zmíněným jeansům, není vhodnější doplněk, jakým je modrý přívěsek, náušnice, náramek nebo celý komplet, který bude slušet každé ženě, každého typu.

 
Ocelové lanko

ZELENÁ


Zelená je barvou přírody, bujné vegetace. Symbolizuje hojnost a vzbuzuje důvěru. Pohled na zelenou uklidňuje nervy a dává pocit klidu. Výrazné zelené oblečení nebo doplňky vypadají úžasně na rusovláskách. Ale zelená má také velice módní khaki odstíny, které působí sportovně a příjemně. Ženy rády nosí "styl safari", který je univerzální, praktický a sluší skoro všem postavám i barevným typům. Jste-li sportovní typ je pro Vás tento módní styl "ušitý přesně na míru" a určitě neuškodí, když jeho lehkost doplníte šperkem v zeleném odstínu. Je fajn, cítit se pohodlně a přitom být i elegantní…

 
Ocelové lanko

HNĚDÁ

Barva země, symbol stability. Hnědá je barvou solidního, trpělivého a odpovědného člověka. V módě je hnědá barva velice oblíbená, jelikož se dá výborně kombinovat s mnoha jinými barvami. Bez hnědé se neobejdou lidé, kteří chtějí působit spolehlivě a klasicky, tedy příliš nevybočovat. Používá se pro oděvy slavnostní i sportovní a především v doplňcích je nepostradatelná. Hnědá bižuterie je proto vhodná především pro ženy, které se chtějí zdobit a přitom vypadat přirozeně, pro ženy, které nemají rády příliš nápadné šperky. Hnědá bižuterie má velmi širokou možnost kombinování i se zářivými barvami, jako je žlutá, oranžová, zelená, proto by hnědý doplněk neměl chybět žádné ženě.

 
Ocelové lanko

ČERNÁ

Barva smutku a temnoty. Je to drsný protiklad všeho pestrého a veselého. Je tedy až s podivem, že se mnozí do černé barvy rádi odívají, i když nemají důvod být nešťastní. S největší pravděpodobností je to i díky skutečnosti, že černá barva nás opticky zeštíhluje a také v ní vypadáme důstojně. Černá je prostě klasika. Hodí se také do společnosti, protože působí elegantně. K černému oblečení můžeme zvolit jakoukoliv barvu doplňků, můžeme si hrát s barvami. Když zkombinujete černou se zářivou barvou, zjemníte tak Váš přísný vzhled. A také, pokud jste v obličeji bledá, unavená a budete jen v černém, zvýrazníte ještě více tyto Vaše nedostatky. Smutný a unavený dojem však přebijete pestrým přívěskem nebo náhrdelníkem na krku.

 
 
       
  <zpět na úvodní stránku     
„O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak.“ Jan Werich